اگر به قسمت تعریف هاست دقت کرده باشید، برایتان یک نمونه زدیم و گفتیم که هاست یعنی یک دنیای حقیقی در دنیای مجازی. در واقع این نمونه یک حقیقت است چون با ترقی تکنولوژی و توسعه و گسترش دنیای IT هر روز یک مورد و امکان جدیدتری بدین دنیای مجازی البته حقیقی و واقعی بیشتر می گردد. در دنیای حقیقی شما برای انجام فعالیت‌های خویش نیاز به یک محیط نظیر دفتر کار فروشگاه و یا این که هر جایی که بتوان در آن کار نیاز دارید.

 

در دنیای حقیقی و واقعی شما تحت عنوان یک شخص فعال در یک اداره و یا این که همیاری با افراد حقوقی، برای انجام امور نیاز به یک فضای سازمانی دارید . برای هر فعالیتی، در هر حوزه کسب و فعالیت نباید یک فضای یکسان را در لحاظ گرفت . فکر کنید که شما یک آموزشگاه یا این که یک کمپانی بازرگانی دارید . آیا این دو فضای یکسانی دارند؟ پس همان گونه که در دنیای حقیقی نیاز به یک فضای مشخص و معلوم دارید، در دنیای مجازی هم نیاز به یک دور و اطراف یا این که هاست دارید.

بررسی بعضی از گونه های هاست

هاست رایگان

هاست‌های مجانی غالبا هاست‌های معمولی می باشد و یا این که با منابع محدودتر یا این که کمتری و به صورت بدون پول در اختیار یوزرها قرار می گیرند . عارضه ها متمایز برای بدون‌پول در اختیار قرار تصاحب کردن این هاست‌ها موجود است . دلایلی مثل تبلیغات آزمایش بررسی اول توسعه علم و دیگر موردها.

 

هاست دانلود

این هاست‌ها دارنده راه‌بندان بالا و همینطور پهنای باند گسترده‌ای می باشند تا بتوانند دانلودهایی با حجم‌های فراتر را هم انجام دهند . این هاست به طور معمول از فضای نسبتا متعددی شامل است به‌این برهان که بتواند حجم بالایی از دانلود را در خویش جای دهد . همان گونه که از اسم این هاستها پیدا است , برای سایت‌هایی مطلوب است که یوزرها متعددی را برای دانلود پوشه و داده ها در اختیار دار است.

هاست نامحدود

هاست نامحدود همان طور که از نامش پیداست , دارنده یک ذخیره سازی نامحدود و ازدحام نامحدود است . اما ممکن است که هر دوی این موردها را هم‌زمان با نیز به صورت نامحدود در اختیار یوزرها قرار دهد . سروری که میزبانی اینگونه هاست‌ها را بر عهده داراست به طور معمول بر روی فضای ابری تشکیل می شود .

هاست ابری

همان گونه که از نامش نیز پیداست سرور صاحبخانه این هاست ها بر روی فضای ابری قرار خواهند گرفت . در فضای ابری قابلیت و امکان استعمال از بضاعت مشقت بار افزاری هاست به صورت یکپارچه و متمرکز خواهد بود . در هاست ابری فضای هاستی که در اختیار دارید به صورت یک شناور بر روی سرورها قرار خواهد گرفت .

 

هاست خوشه‌ای

خواسته از خوشه ترجمه واژه Cluster می باشد . برای این که از این سرورها به صورت باصرفه به کار گیری نمایند , آن ها را به یکدیگر متصل می نمایند . به کارگیری از فضای دشوار افزاری در اینگونه هاست‌ها به صورت متمرکز است . ولی این هاست به صورت مفهومی مشابه به کلاستر هست ولی از نگاه عملی تفاوت متعددی با یکدیگر دارا هستند . فضای هاست شما درین سرور بر روی مجموعه‌ای از کلاستر سرورها است.

 

هاست پر سرعت

این جور هاست‌ها، هاست‌هایی میباشند که از حیث منابع طاقت فرسا افزاری نظیر RAM و CPU و همینطور هاردهای پرسرعت می‌باشند . این مدل هاست دارنده یک عرض و همینطور ازدحام بالا است . ولی این زمینه در موقعیت گوناگون متعدد است یعنی در بعضی مواقع ممکن است که پرسرعت و پهنای بالایی داشته باشد و بعضی مورد ها نیز اینگونه نباشد.

در آخر

پیشین از خرید هاست می بایست بدین مورد اعتنا نمایید که تعداد کاربرانی که به تارنما شما مراجعه می‌نمایند و فعالیت‌هایی در تارنما شما انجام می دهند را بررسی نمائید . برای سایت‌هایی که از اهمیت بالا نزد شما برخوردار میباشند بایستی از یک هاست صاحبخانه با میزان خاطر RAM و CPU بالا استعمال نمائید .