دانلود پایان نامه

هرزه‌نگاری (پورنوگرافی) اینترنتی
هرزه‌نگاری: از کلمات یونانی graphia , porno اخذ شده که به معنای «توصیف فعالیت روسپی‌ها» است. از لحاظ عرف عمومی، هرزه‌نگاری به معنای مطالبی است که از لحاظ جنسی آشکار هستند و عمدتاً به قصد تحریک جنسی ارائه می‌شوند. اما کلمه«مطالب مستهجن» یا obscenity یک اصطلاح حقوقی است که توسط حکم دادگاه عالی ایالات متحده در میلر کالیفرنیا در سال 1973 تعریف شده است.
در بررسی مطالب مربوط به تأثیرات هرزه‌نگاری، با گونه‌های وسیعی از مستنداتی برخورد می‌کنیم که حاکی از ریسک و احتمال آسیب ناشی از فرو رفتن در انبوه مطالب هرزه‌نگاری هستند.
از ویکتور.بی.کلاین
هرزه‌نگاری اینترنتی به عنوان یک معضل مهم و مسأله بحث برانگیز مطرح است. متفکران و محققان علوم رفتاری با تحقیقات گسترده در این زمینه، به دنبال تأثیرات روحی و روانی و اجتماعی این پدیده هستند و خواستار وضع محدودیت‌های قانونی بیشتر در ارائه مطالب مستهجن می‌باشند. هرزه‌نگاری عامل ایجاد بیماری‌های جنسی و روانی زیادی همچون آزار کودکان و تجاوز به عنف است. علاوه بر این که اعتیاد به هرزه‌نگاری، موجب اختلال در روابط صحیح و صمیمی خانوادگی و زندگی زناشویی نیز هست. این که هرزه‌نگاری تأثیرات بسیار مضری بر مصرف‌کنندگان دارد، به یک مسأله بحث انگیز – نه تنها برای مردم عادی بلکه حتی برای دانشمندان علوم رفتاری- تبدیل شده است. دو کمسیون ملی – گزارش کمسیون ریاست جمهوری (آمریکا) درباره هرزه‌نگاری و اعمال مستهجن، و اصلاحیه اول قانون اساسی – اعلام کردند که یک قاضی یا هیأت داوری به نمایندگی از جامعه، باید مواردی از هرزه‌نگاری را تعیین کنند که: – به طور کلی خواهان یک علاقه شدید (وقیح، هولناک، بی‌شرمانه یا شهوانی) جنسی هستند.
– ارتباط جنسی را به شیوه‌ای آشکار و آزاردهنده توصیف می‌کنند. به عبارت دیگر از معیار‌های جامعه کنونی فراتر می‌روند و توصیفاتی از ارضاء یا فعالیت جنسی را بیان می‌کنند). – به طور کلی فاقد ارزش ادبی، هنری، سیاسی و علمی هستند. کمسیون هرزه‌نگاری دادستان کل کاملاً با هرزه‌نگاری مخالفت کرده است اما برخی مفسران اجتماعی ادعا کرده‌اند که هرزه‌نگاری عمدتاً یک نوع سرگرمی است که می‌تواند آموزشی و یا برخی اوقات از لحاظ جنسی تحریک کننده باشد، اما ذاتاً بی ضرر است. آنها هم چنین ادعا می‌کنند که حداقل هیچ دلیل صحیح علمی برای ضرر آن وجود ندارد. در مقابل، دیگر مفسران اجتماعی به پیامد‌های شدیدتری اعتقاد دارند و موارد اخیر را که توسط رسانه‌ها افشا شدند، مثال می‌زنند؛ مثل قاتلان جنسی که ادعا کرده‌اند هرزه‌نگاری آنها را به این کار وا داشته است.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   تحلیل پی¬یر بوردیو در عرصه های اجتماعی
برای دانلود متن کامل فایل این  پایان نامه می توانید  اینجا کلیک کنید