نماشویی ساختمان در کرج

رایج ترین کاربردهای کار در ارتفاع و یا کار با طناب شامل نقشه برداری، نگهداری از توربین های بادی، دسترسی

مزیت ها :

کاهش مدت زمان اجرایی خدمات نما

ایمنی بسیار بالا نسبت به روش های قدیمی

عدم مزاحمت برای عابرین و سد معبر

دسترسی به نقاط غیر قابل دسترس

عدم آسیب رسانی به سطح مورد نظر

کاهش هزینه کلی در انجام خدمات

شوره سفید رنگ در سطح نماهای آجری به علت جذب آب توسط آجر و بیرون زدن نمکهای موجود در آن ظاهر می شود. رطوبت موضعی مانند ترکیدگی لوله در خاک و دیوار نیز ممکن است باعث ایجاد شوره گردد. درصورتیکه مقدار شوره کم باشد می توان آن را توسط جارو یا برس تمیز کرد.

اگر حجم شوره زیاد باشد، آن را چند بار به وسیله آب و به کمک جارو می شوییم. اگر توسط آب موفق به تمیز کردن نما نشدیم، می توانیم با اسید رقیق (اسید فلوئوریدریک مخلوط شده با آب به نسبت ۱۰ درصد) و برس سیمی، شوره ها را از سطح نما پاک نماییم. در شهرهای بزرگ به علت وجود دود در هوا، سطوح نمای ساختمانها دوده گرفته و تغییر رنگ می دهد. اگر این دوده چرب نباشد، با جارو و گردگیری می توان آن را تمیز کرد.

https://namashoyi.com/Uploads/Web/Blog/karaj/namashoyi-karaj-1.jpg

ولی اگر چرب باشد، با توجه به میزان چربی آن از اسیدهای با غلظتهای مختلف برای تمیز کردن آن استفاده می کنیم. پس از برطرف شدن دوده، فورا باید سطح نما را با آب بشوییم. غلظت اسید باید به اندازه ای باشد که سطح آجرکاری و یا سنگهای آهکی دچار خوردگی نشود. – رشد خزه ها بر دیوار نیز از دیگر مشکلاتی است که در سطح نما ایجاد می شود. این خزه ها باید زدوده شوند، زیرا پیشروی ریشه های فرعی در بندهای آجرکاری، باعث لق شدن و جا به جایی آجرها می شود.

علاوه بر این، وجود حشرات و باکتریها لابه لای خزه ها نیز مشکلات دیگری را ایجاد می کند. – نماهای رنگ آمیزی شده بر اثر مرور زمان، تغییر رنگ داده و یا بی رنگ می شوند. در این حالت، باید دوباره آنها را رنگ آمیزی نمود. – زنگ فلزات مانند آهن و مس سطح نما را نازیبا می کند.

برای پاک کردن زنگ آهن، محلول اسید فسفریک را با سمپاش و یا برس به سطحی که قبلا خیس کرده ایم، می زنیم و با برس نرم دیگری بر روی آن می کشیم و بلافاصله آن را با آب شستشو می دهیم.

– نقاشی و شعار نویسی دیواری با رنگهای روغنی نیز جلوه نازیبایی به نمای ساختمان می دهد. اگر جرم روی نما زیاد باشد یا نما به رنگ روغنی آغشته باشد و یا روی آن دیوارنویسی انجام شده باشد، برای تمیز کردن آن، از روش تمیز کردن مکانیکی و سند بلاست استفاده می کنیم.

در این روش، باید فشار ماسه به حدی باشد که در نما خلل و فرج ریز ایجاد نکند. معمولا این روش برای نماهایی که مصالح سخت دارند (مانند سنگ کاریهای تزئینی) مفید است.

– دوده قهوه ای و سیاه که از دودکش بخاریها بوجود می آید، صحنه زشتی در نما ایجاد می کند. این لکه ها را می توان با آب گرم و مواد پاک کننده مانند صابون شست. چنانچه دوده چرب باشد، با دو تا سه بار شستشو با آب و صابون، تمیز می شود.

ولی اگر دوده بسیار چرب باشد، می توان از گل ” مهل” یا ” تالک” و یا ” تری کلروراتیلن” خمیری تهیه کرد و بر سطح لکه گذاشت و پس از خشک شدن، سطح مذکور را با برس تراشید و چربی غلیظ را از آن گرفت.

شستشوی نمای رنگ شده

نمای ساختمان های رنگ آمیزی شده و حتی سیمانی و کنیتکس به علت گذر زمان ذرات و گردوغبار و همچنین جرم و کثیفی جذب آن میشود و در نهایت رنگ نمای ساختمان را تیره و کدر میکند.برای اینکه نما های سیمانی جلوه و زیبایی بیشتری از خود داشته باشند و همواره یک نوع عایق رطوبت گرما و سرما  باشد بهتر است نمای ساختمان را رنگ کنیم.

در ضمن شستشوی نمای سمانی توسط دستگاه واتر جت انجام میشود و در صورت کثیف بودن نمای سیمانی ، شستشو توسط واترجت انرا به حالت اول خود بازمیگرداند.

نکته : نمای سیمانی ساختمان عایق حرارتی و رطوبتی محسوب نمیشود و در مناطقی که بارندگی و رطوبت زیادی وجود دارد بدلیل ایجاد نم و رطوبت گزینه مناسبی نیست.

نماشویی ساختمان در کرج