بی مقدمه میریم سر اصل مطلب!! در این جا ما شما رو با ۱۰ مهارتی آشنا می کنیم که داشتن اون واسه صاحب هر لازمه. این ۱۰ مهارت، هر کدوم از زبون یه کارآفرین بیان شده ان و اعلام داشته ان که باعث افزایش بهره وری خودشون شده. با ۱۰ مهارت واسه افزایش بازدهی کارآفرینان همراه باشین:

۱) هدف روزانه خود رو مشخص کنین:

واسه هر روز خود یه هدف مشخص کنین.روزتون رو با جمله “امروز من قراره ….. رو انجام دهم” شروع کنین و آخر شب جمله “امروز به ….. رسیدم و انجامش دادم” رو تکمیل کنین. با این کار شما طی روز میدونید که باید چه کاری رو با چه کیفیتی انجام بدین.

Lee Barnes, president of Family Fare

۲) برنامه ریزی دقیق وقتی داشته باشین:

خیلی از افراد صرف اینکه کاری رو به اتمام برسانند، فکر می کنن که بابرنامه عمل می کنن و موفق می شن!ر اما موفقیت کمی پیچیده تره! واسه خودتون برنامه وقتی مشخص و دقیق بچینید. به این صورت که بدونین هرکاری چقدر زمان می برد و دقیقا در همون زمان کار رو به پایان برسونین. نسبت به خودتون دقیق و منظم و سخت گیر باشین!

Heather Kauffman, co-founder of Full Circle Home

۳) کارای روزانه خود رو بنویسین:

نوشتن کارای روزانه، ذهن شما رو مجبور به اتمام و انجام دادن اون ها می کنه. درحالی که اگه کارا رو فقط در خاطر و حافظه خود نگه دارین، از ذهنتون پاک می شن! به خاطر همین پیشنهاد من به شما اینه که همیشه کاراتون رو روی برگه کاغذی یادداشت کنین و خودتون رو مقید به انجام اونا کنین.

Marc Abrams, president of Stretch Zone

۴) اولویت بندی کردن کاراتون:

اشتباه نکنین! منظور من عددگذاری واسه ترتیب انجام کارا نیس! درسته که کارای مهم تر رو باید سریع تر و بهتر انجام داد؛ اما منظور من در این متن از اولویت بندی کردن، در نظر گرفتن زمان و موقعیت های غیرقابل پیش بینی ست.

موقعیت هایی که چه بخوایم نه نخوایم در شرکت با اون ها روبه رو هستین و نیازمند یه عکس العمل سریع و دقیق از طرف شما هستن! خودتون رو واسه اینجور موقعیت هایی، در کنار فعالیت های منظم روزانه خود آماده کنین!

Mark Werpney, owner of a Window Genie franchise

۵) نذارین ایمیل ها و پیام ها وقت تون رو بخورند:

به عنوان یه مدیر یا حتی یه کارمند عالی رتبه، شما شب و روز با هزاران ایمیل سر و کار دارید. ایمیل هایی که شامل تبلیغات و همه چیز هستن!

واسه سروسامون دادن به این وضعیت، بهتره که زمان مشخص و مشخص و ثابتی رو واسه خوندن ایمیل های خود در نظر بگیرین.

Lina Hu, founder and CEO of Clipper Corporation

۶) ذهنتون رو تازه نگه دارین:

شما همیشه به گوشی موبایل یا لپ تاپتان متصلید! این خوب نیس! و این کم کم بازده شما رو پایین می آورد! حتما شب ها رو به کاری که علاقه دارین اختصاص بدید. کاری که بی رابطه با شغل شماس. مانند مرتب کردن میز کار، آشپزی کردن و… چون این کارا نیازمند تمرکز بالا هستن و باعث می شن که شما به طور کامل از فکر کارتون جدا شید و ذهنتون رو واسه فردا تازه تر و آماده تر کنین!

Mike Rotondo, CEO of Tropical Smoothie Café

۷) از پریشونی جلوگیری کنین:

جمله مشهور «میز پریشون و به هم ریخته، میز یه آدم خلاقه» رو رد نمی کنم! اما در دنیای امروز و با در نظر گرفتن اینکه شما ذهنتون به اندازه کافی درگیره، شاید یه میز کار شلوغ، خیلی به خلاقیت شما منجر نشه! حتی شاید به شما کلی استرس و نگرانی هم بده و بازدهی شما رو کم کنه!

تلاش کنین چیزایی رو که واقعا لازمن، دمِ دست تون بذارین و بقیه کاغذها، وسیله ها، پوشه ها و فایل ها رو،مرتب و دسته بندی شده نگهداری کنین. مرتب کردن روزانه میز کارتون خیلی زمان بر نخواد بود! اما به بهتر شدن کار شما کمک بسیاری می کنه.

Jennifer Adams, CEO and founder of Jennifer Adams Worldwide

۸) قرارهای ملاقاتی خود رو دفن کنین!

طی روز من همیشه تلاش دارم که با پشت گوش انداختن و کنسل کردن جلسات واسه خودم زمان بخرم! بعضی وقتا جلسات و سخنرانی ها رو می توان با کمک چند صحبت کوتاه، به نتیجه مورد نظر رساند.

پس به جای اون که زمان خود رو با رفتن به جلسات جور واجور تلف کنین، تا می تونید تلاش کنین با تماس های تلفنی، ایمیل، تلگرام و هر وسیله دیگه، به اون نتیجه ای رو که می خواهید از قرار حضوری به دست بیارید، برسین.

 Mike Del Ponte, founder and CEO of Soma

۹) با شغلتون خوش بگذرونین!

به عنوان یه مدیر و کارمند لازمه که شغلتون رو جدی بگیرین و به بهترین راه ممکن انجامش بدید. اما این به معنی غمگین بودن نیس! جدی بودن یعنی اینکه کار رو در بهترین شکل ممکن کلکشو بکنین و هم زمان هم می تونید با خوشحال بودن، خوش گذروندن و لذت بردن از شغلتون، بازده کاری تون رو بهتر کنین.

Joe Schumacher, CEO of Goddard Systems, Inc.

بعضی وقتا می شه که عصبی و عصبانی و کلافه می شوم و این باعث می شه که نتونم کارم رو اون طور که باید و شاید انجام دهم. دراین جور وقت ها به مزیت ها و موقعیت های خوبی که انجام کارام برام رقم می زند، فکر می کنم.

به اینکه می توانم پس از دریافت سود کارم چه کارایی بکنم! و تعطیلات رو چیجوری بگذرونم. پس از چندی دیگه خبری از اون فرد پریشون و عصبانی در محیط کار نبود. بجای اون فردی پرانرژی و با انگیزه حضور داشت!

Lance Jensen, CEO of Global Garage Flooring and Design

۱۰) از شکست هاتون صرف نظر کنین و به موفقیت های بعدی فکر کنین:

شکست واسه هر کسی پیش میاد. و اصلا شکست لازمه پیروزیه. بدون شکست خوردن، پیروزی معنی نخواد داشت. شکست خوردن، اتفاقی به طور کامل طبیعی ست! فرق یه آدم موفق و یه آدم ناموفق از عکس العمل شون در برابر شکست ها مشخص می شه!

هردو شکست می خورند اما فرد موفق از شکستا درس می گیرد و به راهش ادامه می دهد و فرد ناموفق خودشو می بازد و واسه از دست رفته هاش عزاداری می کنه.

Teddy Shalon, CEO of ThinOptics

  • Follow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *