کم پیش میاد که شرکتی رو ببینیم که زن ها در اون پست مدیریتی داشته باشن (به خصوص در ایران). عموم مدیران رو مردان تشکیل میدن. دلیل این موضوع می تونه به عوامل مختلفی بستگی داشته باشه؛ بحث دید جنسیتی در جامعه، کمبود اعتماد به نفس و…

اما ما در این مقاله می خواهیم نشون بدیم که زن ها از توانایی و مدیریت بالایی بهره مند هستن. این مقاله بوسیله Businessnewsdaily جفت و جور شده، و هر کدوم از این دلایل رو یکی از مدیران خانوم شرکت های جور واجور واسه ما آورده. با Modir TV همراه باشین تا با ۱۷ دلیل که نشون می دهد زنان رهبران بهتری هستن آشنا شیم.

۱) زنان واسه تعادل بین کار و زندگی ارزش بیشتری قائل هستن

Amy Killoran، مدیر خلاقیت I Love Travel:

«زنان رهبران بهتری هستن؛ چون که می تونن تعادل بین زندگی شخصی و کار حرفه ای رو بهتر از مردان برقرار کنن. یه خانوم مدیر، ارزش بیشتری واسه زندگی شخصی خود و کارمندانش قائله. اون همزمان که به مدیریت کارا فکر می کنه، به زندگی شخصی کارمندان هم اهمیت می دهد.

همین رابطه تقریبا صمیمی زنان با کارمندان شون تاثیر بسیار زیادی (به خصوص در ) در بازدهی کار و همدلی کارمندان داره.

کارمندان نیاز دارن که بدونن مدیرشون انسانه، نه یه ربات!»

۲) زن ها همدلی بیشتری دارن

Anna Crowe، مدیر عامل و موسس Crowe PR:

«بیشتر زنان در همدلی، درک کردن و ایجاد رابطه با افراد، موفق تر عمل می کنن و این ویژگی خوب، به اون ها کمک می کنه که بدونن با هرکی، چیجوری باید رفتار کنن و چیجوری به شخص، انگیزه لازم خودش رو بدن. این کار باعث می شه تا جو شرکت همیشه سرحال و سرحال باشه، و بازده کار تیم، بالا می رود.»

۳) زن ها شنونده های فوق العاده ای هستن

کتاب Go For It!: A Woman’s Guide to Perseverance، یکی از پرفروش ترین کتاب های سال ۲۰۱۶:

«خانوم ها می تونن مدیران و رهبران بهتری باشن؛ چون که به جای عکس العمل سریع در مقابل هر حرفی، می دانند که اول باید خوب گوش بدن، و بعد تصمیم بگیرن. این ویژگی، اون ها رو در مواجه با موقعیت های سخت و پیچیده، منطقی تر از مردها می کنه.

اون ها بدون توجه به درست یا نادرست بودن حرف شنونده، در اول خوب گوش میدن. این اتفاق باعث می شه که نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده ی بقیه بهتر دیده شه؛ فرصتی که مردها با عکس العمل هاشون (به جای گوش دادن هاشون) از دست میدن.»

۴) زنان، پرورش دهنده های بهتری هستن

Marilyn Heywood Paige، مدیر بازاریابی FiG Advertising:

«یکی از مهم ترین ویژگی های یه رهبر، اینه که بتونه توانایی های کارمندانش رو کشف، شکوفا و رشد بده. این به طور ذاتی در خانوم ها بهتر از آقایانه؛ یا به بیان خودمونی تر: شما با داشتن یه مدیر خانوم، می تونید به پیشرفت و شکوفایی اعضای شرکت تون بیشتر از زمان مدیریت یه مرد امیدوار باشین!»

۵) تمرکز اون ها روی کار تیمیه

Katharine M. Nohr، کارفرما در Nohr Sports Risk Management:

خانوم ها به طور ذاتی و تجربی، در کارای تیمی موفق تر از مردان هستن. خانوم ها (به نسبت مردان) اشتیاق خیلی بیشتری در شنیدن نظرات بقیه و به کار گیری اون نظرات نشون میدن.

اون ها این توانایی ذاتی رو دارن که مدیریت شرکت رو از یه تصمیم گیرنده کامل، به یه خونواده هم فکر و پیشرو تبدیل کنن.

بخش دوم مقاله رو در در ، بخونین.

  • Follow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *