۷ جمله ای که به اشتباه در ذهن کارآفرینان حک شده را در اینجا بخوانید

کارآفرینی کار آسونی نیس. مسائل زیادی در اون به وجود میاد که تنها یه مدیر برجسته می تونه مدیریت کنه. براساس تحقیقی که به وسیله موسسه تحقیقاتی گالوپ انجام شده، ۵۰٪ کسب و کارا در ۵ سال اول با شکست مواجه می شن.

دلیل شکست کسب و کارا عموما مدیره. مدیر هم به خاطر این شکست می خوره که ذهن به درد بخور بودن نداره. از این رو در زیر جملاتی که به اشتباه در تفکر مدیران و کارآفرینان حک شده به نقد گذاشته می شه:

  • باید همیشه زود بخوابین

Ben Franklin همیشه به کارآفرینان می گفت زود خوابیدن و زود بیدار شدن یه ضرورت و اصله اما یه کارآفرین همیشه نمی تونه زود بخوابه. بعضی وقتا آدمایی هستن که بهره وری شون در شب بیشتر از روزه.

البته در تحقیقات دیگری نشون داده که صبح زود یکی از نعمت هاییه که به بشر داده شده و باید از اون بیشترین استفاده رو برد. از این رو اگه می خواین از این سود استفاده کنین، صبحا زود از خواب بیدار شید و در صورت کم شدن انرژی تون چرتایی در اواسط روز بزنین.

  • هیچوقت تمرکزتون رو از دست ندین

براساس مدارک و اسناد پزشکی، حواس پرتی هم منفعتایی داره: بر خلاقیت فرد در دراز مدت اثر مثبتی میذاره، هم اینکه زمانیکه تمرکز مغز از روی موضوعی ورداشته شده و به چیز دیگری فکر میکنه می تونه با ذهن آماده تری به موضوع اول برگرده. پس لازمه استراحتای کوتاه یه مدت رو طی روز داشته باشین.

  • مسائل کوچیک نباید باعث استرس شما شن

در زندگی و کار سطحی از استرس می تونه به درد بخور هم باشه. در مقالات از مضرات استرس زیاد می گن اما سطح کمی از اون می تونه باعث جلو رفتن کارآفرین شده و محرک فعالیت بیشترش شه.

مثلا زمانیکه روی پروژه ای کار می کنین و کم کم به پایان زمان مهلت داده شده می رسید، انگیزه و فعالیت شما بیشتر از اول کار می شه. اندازه استرس از اهمیت بالایی برخورداره. به خاطر همین باید مراقب باشین قبل از خواب اینجور استرسی به شما وارد نشه.

  • هر اتفاقی بیفته نباید عصبانی شید

روان شناسا فکر می کنن کسی که نتونه از حس خشم خود خوب استفاده کنه هدف آسونی واسه سوء استفاده بقیه می شه. از این رو لازمه اونو در کنترل خود دربیارین.

مثلا اگه کسی اطلاعات پنهونی شما رو بدزده چه باید بکنین؟ آروم باشین؟

جواب خیره. باید عصبانیت خود رو نشون بدین تا بازم در موضع قدرت تون باقی بمونین. منظور این نیس که رفتارای نادرست از خود نشون بدین بلکه عصبانیت کم می تونه در این امور سازنده باشه.

  • هیچوقت شانسی که به شما رو می کنه رو به دلیل پس انداز رد نکنین

دو راه واسه افزایش سود هست: افزایش فروش و کاهش مخارج

بعضی از کارآفرینان راه دوم رو انتخاب می کنن و واسه اخذ دستآوردای کوتاه مدت، متحمل ضررهای طولانی یه مدت می شن. بعضی وقتا پول زیاد خرج کردن می تونه سود زیادی هم جفت و جور کنه.

مثلا اگه به قصد کم کردن مخارج، نیروهای ماهرتان رو اخراج کنین واسه سال بعدی که با سفارش زیاد یهویی مواجه میشین چه می کنین؟ نیروی متخصص به آسونی پیدا نمی شه.

  • همیشه به مشتری جدید «بله» بگید

اگه «بله» گفتن به مشتری همیشه بر لبان تون آماده باشه، با حجم خیلی از سفارشات مواجه میشین که شاید نتونین در زمان مشخص اونا رو تحویل بدین. در نتیجه اعتبار تون از بین میره. لقمه بزرگ تر از دهن تون ورندارید. اگه قدرت تولید شما ۵۰۰ جعبه در ماهه پس سفارش ۶۰۰ جعبه در ماه رو قبول نکنین. اگه قبول کنین و نتونین به موقع برسونین، مشتری به جای دیگری میره.

اما اگه امکان استخدام کارگرهای روزانه رو دارین اونو قبول کنین. در کل واسه «بله» گفتن باید همه حولوحوش رو در نظر گرفت.

  • کارآفرین موفق می تونه از پس همه کارا بربیاید

بیشتر کارآفرینان با انجام دادن همه کارا، بهره وری شون رو کاهش میدن. بدیش اینه این تصور در میان مردم هست که یه کارآفرین موفق همه کارا رو به دست خود انجام میده. در حالیکه اشتباهه. کارآفرین موفق مدیر قدرتمندیه که در محول کردن کارا، تقسیم وظایف و مدیریت اعضای تیمش مهارت داره.

فکرتون رو بهتر کنین و از یه کارآفرین، اسطوره ای نسازید که هیچوقت نتونین به اون برسین. کارآفرین هم یه انسانه اما توانایی مدیریت همه چیز رو خوب داره.

تصور می کنین مدیر دوست تونه؟ فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه

نکاتی که واسه افزایش بهره وری کار در منزل نیاز دارین رو اینجا بخونین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *