راه انداختن صفحه ی اینستاگرام و پست گذاشتن در اون رو همه بلدند! اما این که چه پستی رو در چه وقتی و با چه لحنی منتشر کنیم، بحث رو به بازاریابی رسانه های اجتماعی می کشوند و ما در این جا فقط بحثمان اینستاگرامه و تمرکزمون بر .

این مطلب به نقل از بزرگترین منبع بازاریابی جاذبه ای در دنیا، یعنی Hubspot نوشته شده. با همراه باشین تا به نظر ی Hubspot ببینیم چه پست هایی رو باید حتما در صفحه اینستاگرام کسب و کارمون منتشر کنیم:

۱) خوراکی ها:

انتشار تصاویر یا ویدیوهایی از خوراکی هایی که در شرکت تون پخته یا سرو می شن.

بازاریابی در اینستاگرام

۲) محصول یا خدمات تون:

تصاویر یا ویدیوهایی جذاب از کالا یا خدمات تون یکی از لازم ترین پست هایی ست که باید در اینستاگرام خود منتشر کنین. منتهی یادتون باشه که زیادتر از اندازه این کار رو نکنین تا مخاطب زده نشه!

بازاریابی در اینستاگرام

۳) مشتری هاتون:

انتشار تصاویری از مشتریان تون طوری که جذابیت و خلاقیت بالایی در به تصویر کشیدن رضایت اون داشته باشه، می تونه این موضوع رو به مشتری القا کنه که «مشتری برند شما بودن» چه حسی داره.

بازاریابی در اینستاگرام

۴) کارکنان شرکت:

با آقای xxxx آشنا شید. اون مسئول yyyy در شرکت ماست و…

اجازه بدید تا مشتریان و مخاطبان شما، اعضای تیم تون رو بشناسن. با اون ها کمی مَحرم تر شید!

بازاریابی در اینستاگرام

۵) کارگران مشغول کارن!

تصاویری از اعضای شرکت تون که یا در حال کار هستن و یا فقط در محیط شرکت تون (نه حتما داخل دفتر) دور هم جمع شده ان، حس صمیمیت بالایی با مشتری رو ایجاد می کنه.

بازاریابی در اینستاگرام

۶) تصاویر انگیزه بخش

جملاتی از بزرگان که انگیزه بخش بوده و نشون از سرزندگی، نشاط و هدفدار بودن شما و تیم تون می باشه، یکی از لازم ترین مدل های پست اینستاگرامی ست که باید به اون توجه کنین.

بازاریابی در اینستاگرام

۷) ویدیو / بومرنگ

به کار گیری این نوع محتوا جذابیت بالایی داره و باعث ایجاد تنوع در پست هاتون می شه. از سوژه های روز واسه این کار استفاده کنین (مانند رقابت مانکن در پاییز ۱۳۹۵).

بازاریابی در اینستاگرام

۸) مسابقه های آسون

برگزاری مسابقه های آسون، طوری که هر فردی بتونه در اون شرکت کنه و تا جایی که می شه بشه در اون تقلب کرد، هشتمین مدل از پست هایی ست که باید در اینستاگرام منتشر کنین. یادتون باشه که جایزه های حیرت انگیز، همیشه طرفدار داره!

نکته ی لازم: حتما ویدیوها یا تصاویر برندگان مسابقات رو در کنار جوایزشان در آخر منتشر کنین.

بازاریابی در اینستاگرام

۹) مهمون ها / Repost

هر از چندگاهی مهمون دعوت کنین! این مهمون می تونه یه سگ دوست داشتنی، یه سلبریتی، یا یکی از بچه های کادر فنی فلان برند باشه! سرزندگی و روابط عمومی بالای خود رو با این نوع پست ها بهتر می تونید نشون بدید.

بازاریابی در اینستاگرام

  • Follow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *